(619) 338 - 9800

 

ويزاهاي موقت (غير مهاجرتي):

 

غير مهاجر فردي خارجي است كه به دنبال ورود به ايالات متحده به صورت موقت و به دليل خاصي است. غير مهاجرين به صورت موقت و براي يك دوره زماني مشخص به ايالات متحده وارد مي شوند و انحصارا مي توانند فعاليت هايي داشته باشند كه ويزا به آن منظور صادر شده است. از جمله الزامات ديگر در صدور ويزاهاي موقت براي افراد خارجي اين است كه نيت آنان از آمدن به ايالات متحده موقتي است و افراد خارجي بايد بپذيرند كه در پايان مدت تعيين شده در ويزا و يا قبل از انقضاي اعتبار آن، ايالات متحده را ترك خواهند كرد.

فهرستي از انواع ويزاهاي موقت در زير آمده است:

 

ميهمانان تجاري و بازديدكنندگان تفريحي:

ويزاي B1 براي ميهمانان تجاري و ويزاي B2 براي بازديدكنندگان تفريحي كه مايل به آمدن به ايالات متحده هستند صادر مي شود. ويزاي B1 براي بازديدهاي تجاري كوتاه مدت است و فرد دريافت كننده مجاز به استخدام در شركتي نيست.

شهروندان برخي از كشورها مجاز هستند تا ايالات متحده را بدون ويزا حداكثر تا مدت 90 روز بازديد نمايند.

 

سرمایه گذاری موقت:

E1 براي قراردادهاي كار با تجار

E2 براي سرمايه گذاري و كاركنان آنها در صورتي كه كشور آنان در فهرست کشورهای امضاء کننده پيمان تجاري با ايالات متحده بوده و بر اساس آن شايستگي صدور ويزا اعطاء شده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای موقت سرمایه گذاری E2 از طریق لینک زیر به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد ویزای موقت سرمایه گذاری (E2)

 

کار موقت در مشاغل خاص:

افراد حرفه اي با حداقل مدرك تحصيلي ليسانس يا مشابه آن در تجربه كاري، مي توانند حانز شرايط دريافت ويزاي غير مهاجرت باشند. درخواست ویزا از سوی کارفرما ارائه می شود و لازم است اثبات شود که تحصیلات و تجربه کاری متقاضی متناسب با شغل در نظر گرفته شده است و کارفرما می تواند حداقل دستمزد متداول شغل مورد نظر را پرداخت نماید.

 

H-2A براي نيروي كار كشاورزي

H-2B براي ديگر نيروهاي كار موقت

H-3 براي كارآموزان

 I براي نمايندگي رسانه هاي خبري خارجي

 

L براي انتقال هاي داخلي شركت ها:

ويزاي L1 براي مجريان، مديران و كاركنان متخصصي در نظر گرفته شده كه به بخش هاي مرتبط در شعبه شرکت خارجی در ايالات متحده منتقل مي شوند. مجريان و مديران دارنده ويزاي L1 مي توانند بدون نياز به اجازه كار، حائز شرايط دريافت مجوز اقامت دائم (كارت سبز) شوند . لازم است شرکت خارجی در کشوری واقع شده باشد که دارای روابط  اقتصادی آزاد با ایالات متحده است.  

 

O2 و O1 براي قابليت هاي فوق العاده:

دسته O1 براي مليت هاي خارجي است كه قابليت و توانايي فوق العاده اي در هنر، علوم، ورزش، تحصيلات و يا تجارت دارند.

 

P3 و P2 و P1 براي ورزشكاران و هنرمندان:

اين دسته از ويزاها براي ورزشكاران، هنرپيشگان و گروه هاي هنري صادر مي شوند.

 

Q براي نامه هاي تبادلات فرهنگي بين المللي

 

R براي مشاغل مذهبي:

كاركنان مذهبي از جمله روحانيون و كساني كه در امور مذهبي فعاليت مي كنند و همچنين مشاغل تخصصي مرتبط با امور مذهبي نظير مديران گروه هاي سرود مذهبي، معلمين مذهبي و ... از اين دسته ويزاها بهره مند مي شوند.

 

تحصیل در مراكز آموزش ايالات متحده

F1 براي دانشجويان.

 افرادي  كه در دوره هاي تمام وقت موسسات آموزشي در ايالات متحده ثبت نام كرده اند مي توانند به منظور تحصيل و دوره هاي كارآموزي در رشته تحصيلي مربوطه ، حانز شرايط دريافت ويزا باشند.

 

M آموزش هاي شغلي و حرفه اي

 

J  تبادل ميهمان:

افرادي كه در قالب برنامه هاي تاييد شده تبادل ميهمان به ايالات متحده مي آيند، مي توانند از ويزاهاي J استفاده نمايند. آنها دانشجويان، پزوهشگران، كارآموزان، اساتيد، متخصصين، پزشكياران و ميهمانان دولتي هستند.

گاهي اوقات براي دارندگان ويزاي J لازم خواهد بود تا در صورتي كه ويزاي آنان به انواع ديگر ويزاهاي غير مهاجرتي يا ويزاي اقامت دائمي تبويل مي شود، حداقل 2 سال را در خارج از آمريكا بسر برده باشند.

 

K1 ویزای نامزدی براي نامزد شهروند (سیتی زن) ايالات متحده:

نامزد شهروند ايالات متحده حائز شرايط دريافت يك ويزاي غير مهاجرتي به منظور ازدواج در مدت 90 روز از زمان ورود به ايالات متحده خواهند بود.

 

متخصصين نفتا (NAFTA)

TN متخصصين تجارت نفتا

 

ويزاي ويژه براي مليت هاي كانادايي / مكزيكي تحت پيمان تجاري آمريكاي شمالي.

وب سایت ویزای تحصیلی

اگر مایل هستید در مورد تحصیل در ایالات متحده و درخواست برای ویزای تحصیلی اطلاعات کاملی بدست بیاورید، بهترین مرجع رسمی برای این موضوع، وب سایتی است که وزارت امور خارجه ایالات متحده به دو زبان فارسی و انگلیسی ایجاد کرده است.

از طریق لینک زیر می توانید به وب سایت مذکور مراجعه کنید.

 

www.educationusairan.com

شبکه های اجتماعی

        

Go to top